Együttműködés
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemem működő Biztonsági Technológiák Nemzeti Laboratórium program keretében együttműködünk a biztonság komplex megközelítésében.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemem működő Biztonsági Technológiák Nemzeti Laboratórium program keretében együttműködünk a biztonság komplex megközelítésében.
Az Európai Bűnmegelőzési Díj 2021. (European Crime Prevention Award, ECPA) bizottsága a legjobb gyakorlatának választotta a magyar Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács „Ask for help!”, azaz „KÉRJ SEGÍTSÉGET!” című projektjét, ezzel elismerve és a legjobb gyakorlatok közé emelve a hazai bűnmegelőzési módszereket.
A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Titkársága (Főosztály) 2021. november 11-én felhívást tett közzé Bűnmegelőzési Ötletpályázat benyújtására, amelyre összesen 45 darab projektötlet érkezett.
A projektötletek bírálata lezajlott, melynek eredményeként az alábbi szervezetek részesülnek támogatásban összesen 129.878.800 Ft értékben.
Nyertes projektötletek megvalósításához sok sikert kívánunk!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a BM-22-P kódszámú felhívás bűnmegelőzési projektötletek beadására a BM Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerben (EPER) 2021. november 22-én (hétfőn) 12:00 órakor - tekintettel a beérkezett támogatási igényekre - lezárul. Határidőben benyújtottnak minősül az a projektötlet, amely az EPER-ben véglegesítésre került.
A projektötletek beadásával kapcsolatban érdeklődni telefonon, hétfőtől péntekig 9-12 óra között a 06-1-462-7564, 06-1-462-7576 és a 06-1-462-7583 számokon lehet.
Megértésüket és együttműködésüket köszönjük!
A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Titkársága (Főosztály) „Bűnmegelőzési Ötletpályázatot” hirdet, amelynek célja, hogy a Nemzeti Bűnmegelőzési Stratégiával összhangban a legjobbnak ítélt bűnmegelőzési gyakorlatokat vagy újszerű módszereket megismerje és támogassa.
Bűnmegelőzési témájú projektötletet három kategóriában lehet benyújtani:
I. Innovatív, újszerű módszerek, gyakorlatok, megoldások kifejlesztése, kipróbálása; pilot projekt megvalósítása
A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával indult útjára a programsorozat, melynek köszönhetően 12 hónapon át zeneoktatásban részesülnek hátrányos helyzetű gyerekek.
Új hangszerekkel is gazdagodtak, 12 új gitárral, két dobfelszereléssel, valamint egy hegedűvel egészült ki a hangszerállomány.
Célunk, hogy a zenetanulással és az együtt zenélés közösségkovácsoló erejével biztosítsuk a szabadidő hasznos eltöltését, csökkenjen a különböző káros szenvedélyekre való hajlam, valamint a bűnelkövetővé vagy áldozattá válás esélye.
A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács 2021. évi harmadik, rendhagyó ülésének adott otthont ÁGOTA Falva. Kothencz János, az Állami Gondoskodásban Élő és Veszélyeztetett Fiatalok Támogatásáért Alapítvány (ÁGOTA Alapítvány) alapítója, a Szeged-Csanádi Egyházmegye Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltatójának főigazgatója 2021. szeptember 8-án fogadta a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács tagjait, majd részletesen bemutatta a vendégeknek az ifjúsági, szabadidős, kulturális, képzési és lelkiségi központ építési munkálatait.
A 2021. július elsejétől fél éven át regnáló szlovén elnökség felhívást tett közzé, amelyben várja azokat a tagállami legjobb gyakorlatokat, amelyek idén decemberben egymással versengenek majd a "Legjobb Európai Bűnmegelőzési Gyakorlat" címért!
A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ Zrt.) és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács (NBT) a bűncselekmények megelőzése és visszaszorítása, az áldozattá válás megelőzése és az áldozatok segítése érdekében fog össze, kiemelten a közlekedéssel összefüggő események tekintetében. Az erről szóló együttműködési megállapodást Bartal Tamás, a NÚSZ Zrt. vezérigazgatója és Dr. Hatala József ny. r. altábornagy, az NBT elnöke írta alá 2021 július 28-án.
A “Példaként a PÉLDAKÉP” bűnmegelőzési programsorozat kutyás érzékenyítő gyereknapján jártunk Tiszabő településen. A program keretében sok zenével, nevetéssel, és értékes információkkal gazdagodott minden Tiszabői Általános Iskolás kisdiák.